Fürjtojás.hu

Étkezési és Tenyész fürjtojások 2015 óta… 20-207-207-0

A fürjtojásról

A fürjtojásról

FÜRJTOJÁS

A telítetlen zsírsav jótékony hatása az emberi szervezetre (a fürjtojásról bővebben)

Az omega-3 és az omega-6 zsírsavak esszenciális zsírsavak. Mivel a szervezetünk nem képes előállítani ezeket, így a táplálékkal tudjuk bejuttatni. 
Az omega6 zsírsavak fő forrása pl: az oliva- és napraforgóolaj. 
Egy felnőtt napi szükséglete kb. 4g mely 2 kávéskanál napraforgóolajnak, illetve 1 marék mandulának, vagy diónak, vagy 4 fürjtojásnak felel meg. 
Megjegyzendő, hogy a fürjhúsban és tojásában lévő zsírsav előfordulása, függ a takarmány összetételétől. Ilyen például a napraforgó, repce, tökmagfélék (mivel ezek gyakran előfordulnak).

fürjtojás

fürjtojások

Az energiaértéke igen magas. A tojás zsírjainak közel 2/3-a három zsírsavmolekulából állnak. 
A zsírsavaknak kb. a 2/3-a telítetlen, míg 1/3-a telített zsírsav. Így a tojás már eredetileg szinte úgy tartalmazza a zsírsavak arányát, ahogy a tenyésztők etetik a fürjeket. A többszörösen telítetlen zsírsavakat okszerű takarmányozással fel lehet dúsítani a tojás sárgájában. Ennek jobb élettani hatása lehet, ha a madarakat nem intenzív tartás mellett tenyészik. Az extenzív tartásnál, megnő a többszörösen telítetlen zsírsavak aránya  a telítettekhez viszonyítva.

A–vitaminból átlagosan  200–400 NE-t tartalmaz, amely a takarmány vitamintartalmától függ.
D-–vitaminból kb 20-30 NE-t tartalmaz, ez egy felnőtt szervezet napi vitaminszükségletének mintegy 6 %-a.
E-vitamint és számos B vitamint is tartalmaz a sárgája, de C vitamint nem. Az utóbbi létfontosságú anyagot már a fejlődő embrió képes a nyomni szénhidrátból szintetizálni.
A tojás vastartalma (2 g) szinte kizárólag a sárgájában található. Ez elég jelentős mennyiség. Egy fejlődésben lévő 20 kg-os gyermek, napi 3-4 fürjtojással fedezni tudná.

Az omega-3 és az omega-6 zsírsavak esszenciális zsírsavak. Mivel a szervezetünk nem képes előállítani ezeket, így a táplálékkal tudjuk bejuttatni. 
Az omega6 zsírsavak fő forrása pl: az oliva- és napraforgóolaj. 
Egy felnőtt napi szükséglete kb. 4g mely 2 kávéskanál napraforgóolajnak, illetve 1 marék mandulának, vagy diónak, vagy 5 fürjtojásnak felel meg. 
Megjegyzendő, hogy a fürjhúsban és tojásában lévő zsírsav előfordulása, függ a takarmány összetételétől. Ilyen például a napraforgó, repce, tökmagfélék (mivel ezek gyakran előfordulnak).

Az emésztőrendszer és a gyomor működésének normalizálása. Gyomorfekélyek kezelése. Sikeresen kezelhető a krónikus epehólyag-gyulladás is. A szív és érrendszer tevékenységének, a vérnyomásnak a megfelelő normalizálása. Szívbetegség és az érelmeszesedés gyógyulásának elősegítése. Megelőzi a vérszegénységet és helyreállítja a vérképletet ezt magamon is teszteltem. Szintén jótékonyan hat a pajzsmirigy működésére.

A magas vitamin tartalma, és nagy mennyiségű foszfor, kálium, vas tartalma elősegíti az agy jobb működését és javítja a memóriát. Rendszeres fogyasztása nyugodtabbá és kiegyensúlyozottabbá tesz, ezzel növelve a stressz tűrő képességeket. Az idegrendszer normális működésének helyreállításával nő a fizikai és szellemi teljesítőképesség, normalizálódik a szervezet fáradékonysága és alvásigénye, jelentős mértékben javul az alvásminőség, megszűnik az álmatlanság. Csökken, és rendszeres fogyasztással

(A fenti információk nem helyettesítik az orvosok véleményét. A fürjtojás nem gyógyszer és nem alkalmasak betegségek kizárólagos kezelésére valamint megelőzésére, az emberi szervezet működési zavarainak egyedüli helyreállítására. A leírások tájékoztató jellegűek.)

Fürjtojás rendelés akár másnapra!

Print Friendly, PDF & Email

2 hozzászólás on "A fürjtojásról"

    Hello, hdl és ldl koleszterin is fontos téma lehetne. Nagyon szeretjük a fürjtojást 🙂

    Kedves Valéria! Rendben ? Való igaz a Fürjtojásban Jóval több a HDL a hasznos koleszterin. HDL koleszterin az ún. “jó” koleszterin. Hiányában, alacsony szintje esetén nő az érelmeszesedés, a szívinfarktus és az agyvérzés kockázata. Tehát ebből sok kell ami van is sokkal több jó koleszterin van a fürjtojásban mint a tyúktojásban amiben sajnos a rosszból az LDL van több. (LDL, LDL-C: Az ún. “rossz” koleszterin. Emelkedett értéke esetén nő az érelmeszesedés, a szívinfarktus és az agyvérzés kockázata is!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .